Linia formierska DISAMATIC D3Z

wymiary płyty modelowej 750x570

wydajność maksymalna 425 form na godzinę

Rdzenie

wykonywane są w technologii hot-box

Proces produkcyjny

Chcąc sprostać rosnącym wymaganiom Klientów, odlewnia rozwija się inwestując w nowe maszyny i rozwój kompetencji. W 2016 roku firma zakupiła nowoczesną linie formierską Disamatic D3 oraz automatyczną zalewarkę firmy OTTO JUNKER z optycznym systemem kontroli zalewania. Inwestycja w nowe maszyny pozwoliła na osiągnięcie doskonałej jakości produktu oraz dywersyfikację kierunków sprzedaży.

Formiernia

Automat formierski Disamatic D3Z o wymiarach komory 750x570mm i maksymalnej prędkości pracy do 425 form na godzinę w połączeniu z automatyczną zalewarką OTTO Junker zapewniają dużą wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości.

Masa produkowanych odlewów od 0,3 do 40 kg.

Topialnia

Dwa żeliwiaki z automatycznym systemem załadunku i kontroli procesu. Typy żeliwa:

  • żeliwa wysokofosforowe P10, P14,
  • żeliwa szare GJL150, GJL200, GJL250, GJL300

Rdzeniarnia

Rdzenie wykonywane są w technologii hot-box przy użyciu automatów strzelarskich dla wyrobów średnio i wysoko wolumenowych. Rdzenie skorupowe wykonujemy na strzelarkach obrotowych Schalco.

Oczyszczalnia

Oczyszczanie odlewów realizowane jest za pomocą dwóch śrutowych oczyszczarek bębnowych i jednej oczyszczarki zawieszkowej. Po oczyszczeniu, wyroby szlifowane są na stacjonarnych szlifierkach tarczowych, ręcznych i pakowane według wymagań klienta.